Montgomery YMCA Barracudas
MYSSL-East/Bell Road/Greenville - 07/26/02
Sponsored by Montgomery YMCA Barracudas
Results
Original Page:
http://www.mybswim.org/summer/meetresults/eastbellgreen.htm

Event 4  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Abisamra, Marcel          12 Bell Rd Dolphins          NT    1:22.05
 

Event 12  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 East YMCA Sea Dragons  'A'                        2:47.88    2:56.53
     1) Crowe, Mike 10                  2) Mitchell, Robert 11
     3) Dawkins, Ray 11                 4) Crowe, Evan 11
 

Event 22  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Jones, Andrew             12 GRNVL                  33.03      33.22
  2 Abisamra, Marcel      12 Bell Rd Dolphins       35.83      36.67
  3 Dawkins, Ray              11 Sea Dragons            38.13      38.01
  4 Li, Han                   12 Bell Rd Dolphins       37.37      40.14
  5 McCrary, Mac              11 GRNVL                  41.85      42.02
  6 McKeown, Brantley         11 GRNVL                  44.08      44.78
  7 Mitchell, Robert          11 Sea Dragons            47.81      45.37
  8 Crowe, Evan               11 Sea Dragons            49.17      49.08
 

Event 32  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Jones, Andrew             12 GRNVL                  43.38      45.27
  2 Crowe, Evan               11 Sea Dragons            51.28      51.16
  3 Li, Han                   12 Bell Rd Dolphins          NT      53.90
  4 McCrary, Mac              11 GRNVL                1:02.62    1:06.27
  5 Mitchell, Robert          11 Sea Dragons          1:10.34    1:20.96
 -- McKeown, Brantley         11 GRNVL                1:10.69         DQ
 

Event 50  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Jones, Andrew             12 GRNVL                  40.93      42.68
  2 Dawkins, Ray              11 Sea Dragons          1:00.28      59.27
 

Event 60  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Dawkins, Ray              11 Sea Dragons            45.06      43.58
  2 Abisamra, Marcel      12 Bell Rd Dolphins       48.55      45.66
  3 Mitchell, Robert          11 Sea Dragons            59.81      52.25
  4 Crowe, Evan               11 Sea Dragons            56.94      53.46
  5 Li, Han                   12 Bell Rd Dolphins          NT      54.68
  6 McCrary, Mac              11 GRNVL                  52.19      55.86
  7 McKeown, Brantley         11 GRNVL                1:06.14    1:02.46
 

Event 68  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 East YMCA Sea Dragons  'A'                        2:58.00    3:24.94
     1) Mitchell, Robert 11             2) Crowe, Evan 11
     3) Dawkins, Ray 11                 4) Crowe, Mike 10

Event 70  Boys Open 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 East YMCA Sea Dragons  'A'                        2:23.77    2:25.62
     1) Hicks, Andrew 14                2) Crowe, Kyle 15
     3) Love, Clifford 15               4) Smith, Cole 13
  2 Greenville YMCA Tiger Sharks  'A'                      NT    3:04.33
     1) McCrary, Mac 11                 2) Miller, Aaron 13
     3) Jones, Andrew 12                4) McKeown, Brantley 11
  3 Bell Road YMCA Dolphins  'A'                      2:52.82    3:35.93
     1) Li, Han 12                      2) Abisamra, Marcel 12
     3) Harper, Blake IV 13             4) Zhai, David 13





Summary:

     Abisamra, Marcel - Male - Age: 12
       #4 Boys 11-12 100 Free                                       NT                                                      1:22.05      (1)
       #22 Boys 11-12 50 Free                                      35.83                                                   36.67         (2)
       #60 Boys 11-12 50 Back                                     48.55                                                   45.66         (2)